IK ZIE HET HARTJE KLOPPEN
In de opleiding droomgids waarin ze ook conceptiedynamieken verkennen, brengt een cursist een bijzonder droom in.
Ik zit met mijn geliefde op mijn grote sofa in mijn living. We kijken beiden naar de grote ruiker pioenrozen die in een glazen vaas op mijn salontafeltje staat. Het zijn grote rozen die helemaal in bloei staan. Enkele bloemen beginnen haast te verwelken. Er vallen enkele lichtroze blaadjes af. Ze liggen op de salontafel en beginnen te trillen door een windje. We kijken er beiden naar.
Ik neem 1 blaadje vast en leg het op mijn hand. Het krijgt de vorm van een kleine vagina (in 3D). Ik verplaats het blaadje in beide handen. Mijn handen veranderen van jong naar oud en omgekeerd.
Ik geef het bloemblaadje ook aan Fie, in zijn handen verandert het in een klein visje. Ik zie zijn gelaat ook veranderen in verschillende leeftijden, op sommige momenten lijkt hij op een oude indiaan.
We leggen onze handen samen, er onstaat een doorschijnende bol tussen onze handen, in de bol ontwikkelt er zich een celdeling, er ontstaat een klein bloemkooltje, ik zie ook kleine bloedvaatjes in de bol. Het is wonderbaarlijk, dit overschrijdt het aardse …
Mijn geliefde zegt: “Ik zie het hartje kloppen”. We zijn allebei in extase. Wat een wonder.
Plots verdwijnt de bol, we zijn zo geschrokken en verdrietig, we beginnen allebei te huilen en nemen elkaar vast. Een groot gemis en verdriet overvalt mij.
De droom is zo puur en intens dat Aruna aarzelt om hem aan te raken.
De droomster is verwonderd, zij en haar nieuwe geliefde hebben zijn van middelbare leeftijd en hebben helemaal geen kinderwens. Daar rust geen verdriet op. Zij heeft trouwens al kinderen uit een vorig huwelijk.
Aruna wikt behoedzaam haar woorden, wil de schoonheid van de droom niet beschadigen: “De droom toont de potentie van jullie liefde: samen nieuw leven geven, mannelijke en vrouwelijke energie verbinden, het hartje klopt… In het diepe huilen schuilt de aardse vergankelijkheid, het steeds weer uit de eenheid vallen. In de droom zijn jullie leeftijdloos jong en oud gaan in elkaar over, in het beeld van de oude indiaan brengt hij jullie in een ander dimensie.”
De vrouw beaamt het.
Ze vraagt haar de droom nog eens te vertellen en een zeven minuten gedicht te schrijven. Zeven minuten omdat je zo het risico minimaliseert dat de ratio het overneemt van de beleving van de droom.
Omringd door warmte en liefde gaat de poort open.
Eenheid en verlangen, alles overstijgende intensiteit
Het hartje klopt.
Vreugde
Wat zouden ze graag samen cursus geven aan geliefden.
HET LIED VAN ROZEMIEKE
DESTRUCTIEMATERIAAL
JE ZELF VERTROUWEN
STERVEN
De eerste vrouw
OERVERLANGEN
DE DIEPTE NEMEN
AFSCHEID OVER DE GRENS
DE OOIEVAAR
GESLAGEN
AARDVADER
DE DROOM AANNEMEN
AFRIKAANSE HUT
DE ZAADGEVER
MOEDER ZIJN
GELE WOLVENOGEN
een hap uit de maan
het moeras
ménage à trois
PANISCH GEDICHT
verloren lopen
GEVOELIG EN GEWETENSVOL
DRIE ZUSSEN
VERGEVEN
geboren worden
VOORGAAN
L’arbe
hartklem
VADER
WEES ECHT EN NIET VERLEGEN
incarneren
MONARKENGRAF
DE ARMEN VAN DE DOOD
de ontheemden
AFSCHEIDSBRIEF
GEKERFDE HANDEN
de tijger
de moedergroep
ooievaarsvrouw
DE KRING SLUITEN
MENSWORDEN
GEBOORTEDAG
EEN DRUPPELTJE MEDICIJN
IN DE VIS
ELF MANNEN IN DE WOESTIJN
Grot
GEVANGEN
MIJN ZUSJE
HEILIGE NACHTEN
DE WATERPUT
mishandeld
GESPREK MET EEN OUDERLING
GEDRAGEN DOOR ILMBJÖRK
hongersex
DE MOED DER WANHOOP
GOUDIEP
HEIMWEE
KEUKENHANDDOEK
MIJMERINGEN BIJ EEN ZIEK VEULEN
HENGSTENDANS
IJSKOUD
REEBOK IN DE WEI
Oude man
GEBROKEN
MIJN ZOON
PAARDENKLANKEN
Ik ben een steen
op verhaal komen
moleculendroom
Liefde
ZOMERDROMEN
De voetwassing
Hoe ik meter word van een ongeboren kind